Primul magazin OVS Kids din România, la Ploiești

OVS, liderul sectorului de îmbrăcăminte pentru copii din Italia, a deschis primul magazin din România, la parterul Ploiești Shopping City, într-un spațiu de 200 mp.
„Urmăriți-ne, pentru că urmează deschideri și în alte orașe din țară”, a declarat Ioana Ciurcea, Brand Manager Peeraj Brands International.
Departamentul OVS Product & Design are colaborări cu designeri bine-cunoscuți și talente de la cele mai renumite școli internaționale de modă. În fiecare an, 15 milioane de clienți aleg OVS.
Despre OVS
OVS este o marcă de îmbrăcăminte de top din Italia, cu o cotă de piață dominantă în modă și accesorii pentru bărbați, femei și copii. Brandul are peste 1.000 de magazine în Italia, 400 de magazine în 34 de țări și 150 de milioane de vizitatori pe an.
Fondat în 1972 în Veneția, OVS este listat la Bursa de Valori din Italia din martie 2015 şi este liderul italian în sectorul hainelor pentru copiii cu vârste cuprinse între 0 și 14 ani.
No related posts.